Tanárok


Nem szégyen a tudás, de hasznos...

Kéry Gábor - gitár, zenekari gyakorlat

1980-83-ig Snétberger Ferencnél tanul klasszikus - majd jazz-gitárt.


1984-től a legendás Koszta Lukács tanítványa Münchenben. Müncheni és délnémet klubokban fellép többek között Klaus Doldingerrel(Passport),Joe Kienemannal (Bajor Rádiózenekar),Tony Lakatossal,meghívott vendég az Al Porcino Big Bandben.

Közben itthon Frankie Lato „Djangology” zenekarával és saját quartettjével koncertezik (CD:Kery G Project).

A münchenben élő indiai Tablamesterrel,Shankar Lal – lal 2006-ban megalapítja az „Eastwing” zenekart, és főként saját kompozíciókból,indiai és magyar népzenei feldolgolgozásokból álló műsorukkal németországi és hazai koncerteken mutatkoznak be sikerrel. CD felvételeiken és koncertturnékon olyan kiválóságok működnek közre ,mint Sangoma Everett,Tony Lakatos,Dresch Mihály ,Nagy János,Lattmann Béla.
www.classic-sound.hu

Nagy János - zongora, zenekari gyakorlat


Zenei tanulmányait a salgótarjáni Váczi Gyula Zeneiskolában, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszakán végezte jazz-zongora, zeneszerzés szakon.Jelenleg a Monamo, a Free Style Chamber Orchestra, a Nagy János Trio tagja, s FrankieLátó hegedűművésszel a Liszt in Jazz, illetve a Debussy in Jazz című műsorukkalkoncertezik.Saját trióját (Hard Line Trió, majd Nagy János Trió) 1994-ben alapította. A trióval 2001-ben a Mediawave Fesztiválon együtt játszottak a világhírű David Murray szaxofonossal.A Gramofon Magazin kritikusai a koncertet az Év Jazz eseményének szavazták. 2002májusában Dewey Redman volt az együttes partnere.2004-ben Pálhegyi Máté fuvolaművésszel megalapította a Free Style Chamber Orchestrát.Számos hazai és külföldi fesztivál fellépője, s olyan muzsikusokkal játszott együtt, mint AlDi Meola, Alex Acuna, Bernard Maseli, David Murray, Dave Samuels, Dewey Redman,Krzysztof Scieranski, Garry Willis, Paco Sery, Shankar Lal, Tony Lakatos, Vinx, DreschMihály, Babos Gyula, László Attila, Tátrai Tibor, Szakcsi Lakatos Béla, Lakatos „Ablakos”Dezső, Tomsits Rudolf, Dés László, Mohai Tamás, Zsoldos Béla, Lattmann Béla, CsepregiGyula.
Legfontosabb díjak, elismerések
2011 – Erkel Ferenc díj
2005 – Artisjus Zenei Alapítvány díja
2003 – eMeRton-díj az „Év hangszeres szólistája” kategóriában
2001 – Az „Év jazz koncertje” díj David Murray-vel a győri Mediawave Fesztiválon
2000 – eMeRton-díj: Hungarian Worldmusic Orchestra „Év jazz-együttese”
1998 – eMeRton-díj: In Line együttes „Év jazz-együttese”
1997 – Getxo Nemzetközi Jazzfesztivál, „Legjobb szólista” díj
http://janosnagy.com/

Vincent Mascart (FR) - szaxofon, zenekari gyakorlat


Észak-Franciaországban született, az amiens-i konzervatóriumban végezte klsszikus tanulmányait. Párhuzamosan tanult jazzt és Párizsba költözött, a C.I.M. Konzervatórium hallgatója lett. Számos fesztiválon, koncerten játszott a világban: Montreux, Rome, Madrid, Bruxelles, Les Vieilles Charrues, Toronto, Foix, Nancy Jazz Pulsations, Jazz à la Martinique, Vlotho, Amiens, La Rochelle, Mexico, Paleo festival Nyon, Milan, Istanbul, Tourcoing, Coutances, Auxerre, Berlin, Barcelone, festival Gnaoua d’Essaouira, Guemares Alger, Dijon, Troyes, Bercchida, Porto, Paris, Toulouse, Shanghai, Moers, Budapest, Armenie, Canton Lithuanie, Amsterdam, Vancouver, Montreal, Casablanca, Geneve, Radio France Montbeliard,Cap Vert, Mauritanie, Szenegál.
2010 óta a perpignani Conservatorire Regional jazz tanszékének vezetője.
http://www.vincentmascart.com/

Szirtes Edina Mókus - ének, hegedű, zenekari gyakorlat

Hegedűművész diplomáját a szegedi Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte2002-ben, majd zeneszerzéssel kezdett foglalkozni. Írt zenét többek között a SzegediSzínkör, a Szegedi Kortárs Balett, Kováts Kriszta Színháza, a Baltazár Színház és aMagyar Rádiószínház számára, de a 2010-es tűzijáték zenéjét is ő szerezte.2004-ben Artisjus díjat kapott, 2007-ben a nemzetközi Song Writing dalíró versenyentizenötezer dalból a legjobb 14 közé választották szerzeményét. Tessék-lássék címmelmegjelent szólólemezét 2010-ben a Fonogram szakmai zsűrije világzene kategóriában alegjobbnak ítélte. 2011-ben az Év könnyűzeneszerzője Artisjus díjat kapott.Stúdiózenészkéntésdalszerzőkéntszámos komoly-éskönnyűzeneiegyüttes produkciójában, illetve hanglemezénműködöttközre,ésfolyamatosankoncertezik is velük (Zsédenyi Adrienn, Presser Gábor, Balássy Betti & Varga Feri, FalusiMariann, Sárik Péter Trió, Hevesi Tamás, NagyJános, Havasi Balázs, Makám és Kolinda,


Pusztaszó, FSCO, Harmonia Garden, Napoleon Boulevard). Saját zenekaraival (FabulaRasa, Nomada, Blues B.R.Others) is rendszeresen fellép itthon és külföldi világzeneifesztiválokon. A Fabula Rasa-val az első Budapest Fringe Fesztiválon mutatkoztak be, aholszakmai különdíjjal jutalmazták produkciójukat.
http://mokusmusic.com/

Mózes Tamara – zongora, ének, zenekari gyakorlat

2007-ben diplomázott a budapesti Zeneakadémia zongoraszakán. 2008-ban fél évet Rómában töltött Magyar Állami Ösztöndíjjal, majd 2009-től 2012-ig Párizsban a Conservatoire National de Région jazzének- és improvizáció szakán folytatta tanulmányait, ahol kiemelkedő eredménnyel végzett.
2011-ben Francia Állami Ösztöndíjat kapott, 2012 tavaszán pedig három hetes szólóturnéra utazott az Egyesült Államokba.
Zongorista-énekesnőként több magyarországi és nemzetközi fesztivál fellépője és díjazottja. Szóló-, duó- és kvartettműsorral is szerepel koncerteken, angolul, franciául, magyarul és olaszul énekel. Ötvözi a jazz és a komponált zene világát és előadásában nagy teret kap az improvizáció.
In Spring című albuma 2010-ben a Gramofon zenei magazintól kiváló minősítést kapott. Legújabb lemeze, amit francia zenésztársaival készített, 2014-ben jelenik meg.
http://www.tamaramozes.com/



Szerényi Béla - tekerőlant, népzene

Ezüstkoszorús hangszerkészítő mester, előadóművész, tanár, népzenekutató, a Magyar Hangszermíves Céh elnöke

Meggyőződése, hogy a zenei anyanyelv, azaz a népzene ismerete nélkül félanalfabéta az ember.

Több mint húsz éves pályafutása azt bizonyítja, hogy népzenénk mélyreható, alapos ismerete megkönnyíti más zenei műfajok befogadását, megértését még egy olyan nehéz  és korunkban kevéssé ismert hangszeren is, mint a tekerő. Hangszerkészítő, muzsikus és pedagógiai célja egyaránt a tekerő megfelelő helyének megtalálása korunk művészeti életében, a legkülönbözőbb zenei irányzatokban. Előadóművészi gesztusai, hangszerfejlesztései elébe mennek a hangszerrel szemben támasztott elvárásoknak, meglepik a közönséget és minden pillanatban új impulzusokat adnak kollégáinak.

Mogyoró Kornél - ütőhangszerek, zenekari gyakorlat

Öt éves korában kezdett ütőzni, bátyja hatására, majd autodidakta módon tanult zenélni.12 éves korában lépett fel először, 20 éves korától vallja magát professzionális ütőhangszeresnek.Számos magyar zenekarban közreműködött, többek között játszott a Dafina zenekarral,Presser Gáborral, a Tátrai Band-del, Gerendás Péterrel, és egyéb neves popzenekarokkal.Első saját zenekara az Electric Jazz Force volt, amivel magyarországon és külföldön egyarántszámos sikeres koncertet adtak. A zenekar tagjai voltak: Erdei Péter, Zana Zoltán, TornóczkyFerenc, Kaszás Péter, Papesch Péter. A zenekarnak egy lemeze jelent meg, Opposite Forces(2000) címmel. A zenekar 2002-ben feloszlatta magát.2001-ben Kornél meghívást kapott a European Jazz Youth Orchestra-ba, amit európa legjobbfiatal zenészeiből állítanak össze. Ezzel a zenekarral egy európai turnén vett részt.Kornél jelenleg az Anselmo Crew, a Peca, a Kada, a Pleszkán trió, a Kolinda zenekarokállandó tagja, rendszeresen, vendégként fellép az Egyszercsak zenekarral és a Német GáborProject-tel, rendszertelenül pedig más zenekarokkal is.Zenekarokon kívül Kornél ütőhangszerezik Balázs Zoltán által rendezett színdarabokban.

Szappanos György - basszusgitár, zenekari gyakorlat


Pályája kezdetén Babos Gyula zenekarában játszott, majd többek közt a Tátrai Bandet majd a Boom – Boom együttest erősítette. Mohai Tamással és Hirlemann Bertalannal megalapították a legendás Háború együttest,  2006-ban eMeRton díjat kaptak. 2003-ban hozta létre saját jazz-rock zenekarát "Full Playback" néven. NagyJánossal közel tíz éve játszanak együtt különböző formációkban. A zongorista Hasbeszélő című kortárs báboperájában szintén ő basszusgitározott, ezzel is bizonyítva sokszínűségét és műfaji határokat nem ismerő tudását.